Bugun...



Günümüz sanatı Borusan Contemporary'de irdeleniyor!

Borusan Contemporary, günümüz sanatının değişimini farklı yönleriyle öğrenmeye ve tartışmaya açan Günümüz Sanatı // Bir Başka adlı etkinlik serisi çok özel seminerlerle devam ediyor.

facebook-paylas
Tarih: 17-10-2017 14:45

Günümüz sanatı Borusan Contemporary'de irdeleniyor!

Borusan Contemporary, geçen yıl başlatılan Günümüz Sanatı // Bir Başka adlı programa bu sezon da çok özel etkinliklerle devam ediyor. Günümüz sanatının değişimini farklı yönleriyle öğrenmeye ve tartışmaya açan etkinlik serisi, geçen yılın bir uzantısı olarak günümüzdeki bilimsel ve teknolojik gelişmelerin sanatta nasıl kullanıldığına odaklanıyor. Kendin-yap kültüründen beslenen program, sanatın son yönelimlerini merak edenlerle buluşma ve konuşmaları içeriyor. Etkinlik serisinin küratörlüğünü ise Doç. Dr. Ebru Yetişkin üstleniyor.

Program kapsamında Bir Başka Sanat: Günümüz Sanatına Politik Bakış adlı buluşmada serinin küratörü Doç. Dr. Ebru Yetişkin’le buluşacak katılımcılar, günümüz sanatındaki son gelişmeler, araştırmalar ve sorunlara dair katılımcı bir sohbet olanağı bulacak; tekno-bilimsel sanat çalışmalarının politik yönünü örnek çalışmalarla birlikte irdeleyecek.

Bi Başka Birkim: Değişen Koleksiyonerlik ve Sanat  buluşmasında günümüz sanatının Türkiye’deki nadir koleksiyonerlerinden biri olan Haro Cümbüşyan, günümüzde değişen koleksiyonerlik algısını, yeni koleksiyonerlere başka bir vizyon kazandırmayı amaçlayan collectorspace’in çalışmalarını, kentte sürdürülebilir yaşam alanları oluşturulmasına yönelik permakültürcü Ek-Biç-Ye-İç ile ilişkisini ve dünyada medya sanatı koleksiyonerliğinin durumunu tartışacak. 

Bir Başka Kürasyon: Yapay Zeka ve Sanat buluşmasında, Doç. Dr. Ebru Yetişkin ile birlikte BLOK Art Space’ten Mine Kaplangı, robot şair Deniz Yılmaz ve sanatçı Bager Akbay’ın diğer katılımcılarla birlikte kolektif bir şekilde küratörlüğünü yürüttükleri yapay zekâ çalışmalarına odaklanılarak günümüz küratörlük kavrayışının nasıl değiştiği ele alınacak.

Sanatçı Nihat Karataşlı ve Doç. Dr. Ebru Yetişkin, Bir Başka Beyin: Nörobilim ve Sanat adlı seminerde nörobilim alanındaki kuir ve feminist yönelimlere değinerek nörobilimsel konsept ve tekniklerin günümüz sanatındaki kullanımını tartışmaya açacak. 

Bir Başka Hafıza: Veri-Heykel ve Sanat başlıklı seminerde sanatçı Refik Anadol derin öğrenme, nöron ağları ve algoritmik mimari çalışmalarıyla günümüz sanatının kesişen yönlerini örnek çalışmalarla paylaşarak parametrik veri heykel yaklaşımını tartışacak.

Bir Başka B(ağ): Blockchain ve Sanat seminerinde blockchain evangelisti ve girişimci Cemil Şinasi Türün ve Doç. Dr. Ebru Yetişkin, blockchain teknolojisinin temel ilkelerini paylaşarak sanat alanındaki öncü kullanım yollarını açacak.

Bir Başka Sinema seminerinde sanatçı Lara Kamhi ve Doç. Dr. Ebru Yetişkin sinemada karakter inşası, kurgu teknikleri, akışkan anlatı ve algı süreçlerindeki dönüşümlerden bahsedecek ve potansiyel gelecek sinema deneyimlerini örnek çalışmalarla birlikte tartışacak.

Bir Başka Gör: Öğrenen Makinalar ve Sanat seminerinde sanatçı ve araştırmacı Memo Akten ve Doç. Dr. Ebru Yetişkin, Derin Öğrenme Yapay Zekâ algoritmalarına dayanan yönetim zihniyetindeki kendini doğrulayan yanlılık, kısıtlı öngörü, dünyayı çeşitli bakış açılarıyla görmedeki yetersizlik ve kutuplaşmayla günümüz sanatının nasıl uğraştığını örnek çalışmalarla tartışmaya açacak.

22 Ekim 2017 - 6 Mayıs 2018 tarihleri arasında ayda bir kez Borusan Contemporary’de düzenlenecek 8 etkinliğe katılım Borusan Contemporary giriş biletiyle gerçekleştirilmektedir. Ayrıca buluşmalar, Borusan Contemporary Facebook sayfasından da canlı olarak yayınlanacak. 

PROGRAM
Bir Başka Sanat: Günümüz Sanatına Politik Bakış (Buluşma)
Tarih: 22 Ekim 2017 Pazar 
Saat: 15.30-17.30
Katılımcılar: Ebru Yetişkin

Bir Başka Birikim: Değişen Koleksiyonerlik ve Sanat (Buluşma)
Tarih: 19 Kasım 2017 Pazar 
Saat: 15.30-17.30
Katılımcılar: Haro Cümbüşyan, Ebru Yetişkin

Bir Başka Kürasyon: Yapay Zeka ve Sanat (Buluşma)
Tarih: 17 Aralık 2017 Pazar 
Saat: 15.30-17.30
Katılımcılar: Bager Akbay, Mine Kaplangı, Deniz Yılmaz, Ebru Yetişkin

Bir Başka Beyin: Nörobilim ve Sanat (Seminer)
Tarih: 14 Ocak 2018 Pazar 
Saat: 15.30-17.30
Katılımcılar: Nihat Karataşlı, Ebru Yetişkin

Bir Başka Hafıza: Veri-Heykel ve Sanat (Seminer)
Tarih: 18 Şubat 2018 Pazar
Saat: 15.30-17.30
Katılımcılar: Refik Anadol, Ebru Yetişkin

Bir Başka B(ağ): Blockchain ve Sanat (Seminer)
Tarih: 18 Mart 2018 Pazar
Saat: 15.30-17.30
Katılımcılar: Cemil Şinasi Türün, Ebru Yetişkin

Bir Başka Sinema (Performans ve Seminer)
Tarih: 15 Nisan 2018 Pazar
Saat: 15.30-17.30
Katılımcılar: Lara Kamhi, Ebru Yetişkin

Bir Başka Gör: Öğrenen Makinalar ve Sanat (Seminer)
Tarih: 6 Mayıs 2018 Pazar
Saat: 15.30-17.30
Katılımcılar: Memo Akten, Ebru Yetişkin




Kaynak: www.milliyet.com

Bu haber 73 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAGAZİN Haberleri

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
HAVA DURUMU
YAZARLAR
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Başakşehir FK 34 20 5 9 65 34 69 +31
2 Trabzonspor 34 18 5 11 76 42 65 +34
3 Beşiktaş 34 19 10 5 59 40 62 +19
4 Sivasspor 34 17 8 9 55 38 60 +17
5 Alanyaspor 34 16 9 9 61 37 57 +24
6 Galatasaray 34 15 8 11 55 37 56 +18
7 Fenerbahçe 34 15 11 8 58 46 53 +12
8 Gaziantep FK 34 11 10 13 49 50 46 -1
9 Antalyaspor 34 11 11 12 41 52 45 -11
10 Kasımpaşa 34 12 15 7 53 58 43 -5
11 Göztepe 34 11 14 9 44 49 42 -5
12 Gençlerbirliği 34 9 16 9 39 56 36 -17
13 Konyaspor 34 8 14 12 36 52 36 -16
14 Denizlispor 34 9 17 8 31 48 35 -17
15 Çaykur Rizespor 34 10 19 5 38 57 35 -19
16 Yeni Malatyaspor 34 8 18 8 44 51 32 -7
17 Kayserispor 34 8 18 8 40 72 32 -32
18 MKE Ankaragücü 34 7 16 11 31 56 32 -25
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 19 6 9 48 28 66 +20
2 BB Erzurumspor 34 18 8 8 42 26 62 +16
3 Adana Demirspor 34 17 7 10 71 43 61 +28
4 Akhisarspor 34 16 9 9 46 39 57 +7
5 Fatih Karagümrük 34 15 8 11 53 39 56 +14
6 Bursaspor 34 17 9 8 49 41 56 +8
7 Altay 34 14 8 12 48 37 54 +11
8 Keçiörengücü 34 13 10 11 33 28 50 +5
9 Ümraniyespor 34 12 14 8 48 51 44 -3
10 Menemenspor 34 11 12 11 42 46 44 -4
11 Giresunspor 34 12 14 8 39 47 44 -8
12 İstanbulspor 34 9 12 13 45 43 40 +2
13 Balıkesirspor 34 9 14 11 36 48 38 -12
14 Altınordu 34 8 13 13 37 44 37 -7
15 Boluspor 34 6 13 15 30 41 33 -11
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 41 56 30 -15
17 Adanaspor 34 3 19 12 30 55 21 -25
18 Eskişehirspor 34 7 21 6 34 60 12 -26
Takım O G M B A Y P AV
1 Samsunspor 28 23 1 4 64 11 73 +53
2 Manisa FK 28 19 3 6 79 31 63 +48
3 Hekimoğlu Trabzon 28 17 7 4 51 34 55 +17
4 Sancaktepe FK 28 16 8 4 51 23 52 +28
5 İnegölspor 28 13 9 6 41 30 45 +11
6 Afjet Afyonspor 28 13 11 4 47 30 43 +17
7 Tarsus İdman Yurdu 28 14 13 1 45 39 43 +6
8 Pendikspor 28 11 10 7 40 39 40 +1
9 Sarıyer 28 11 10 7 34 33 40 +1
10 Zonguldak Kömürspor 28 9 10 9 35 37 36 -2
11 Çorum FK 28 11 14 3 36 42 36 -6
12 Hacettepe Spor 28 11 15 2 37 48 35 -11
13 1922 Konyaspor 28 9 13 6 38 45 33 -7
14 Kırklarelispor 28 8 11 9 25 41 33 -16
15 Başkent Akademi FK 28 9 15 4 37 41 31 -4
16 Amed Sportif 28 7 14 7 28 46 28 -18
17 Gümüşhanespor 28 7 17 4 31 57 25 -26
18 Şanlıurfaspor 28 0 27 1 10 102 14 -92
Takım O G M B A Y P AV
1 Serik Belediyespor 28 16 5 7 49 24 55 +25
2 24Erzincanspor 28 14 4 10 47 22 52 +25
3 68 Aksaray Belediyespor 28 14 6 8 43 27 50 +16
4 1928 Bucaspor 28 14 7 7 47 34 49 +13
5 Artvin Hopaspor 28 12 5 11 38 21 47 +17
6 Düzcespor 28 12 6 10 32 18 46 +14
7 Karaköprü Belediyespor 28 10 6 12 25 22 42 +3
8 Çatalcaspor 28 9 5 14 39 28 41 +11
9 Silivrispor 28 8 6 14 37 31 38 +6
10 Sultanbeyli Bld. 28 9 8 11 33 27 38 +6
11 Kızılcabölükspor 28 8 8 12 39 37 36 +2
12 Yomraspor 28 9 10 9 28 30 36 -2
13 52 Orduspor FK 28 7 7 14 21 20 35 +1
14 Çankaya FK 28 9 12 7 33 37 34 -4
15 Şile Yıldızspor 28 6 11 11 23 30 29 -7
16 Erzin Spor Kulübü 28 6 12 10 27 34 28 -7
17 Tokatspor 28 1 23 4 16 66 7 -50
18 Manisaspor 28 1 24 3 16 85 0 -69
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 13/09/2020 Antalyaspor vs Gençlerbirliği
 13/09/2020 Çaykur Rizespor vs Fenerbahçe
 13/09/2020 Fatih Karagümrük vs Yeni Malatyaspor
 13/09/2020 Galatasaray vs Gaziantep FK
 13/09/2020 Göztepe vs Denizlispor
 13/09/2020 Hatayspor vs Başakşehir FK
 13/09/2020 Kayserispor vs Kasımpaşa
 13/09/2020 MKE Ankaragücü vs BB Erzurumspor
 13/09/2020 Sivasspor vs Alanyaspor
 13/09/2020 Trabzonspor vs Beşiktaş
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/07/2020 Osmanlıspor FK 4 - 3 Balıkesirspor
 19/07/2020 Eskişehirspor 0 - 3 Boluspor
 18/07/2020 Adana Demirspor 3 - 0 İstanbulspor
 18/07/2020 Hatayspor 3 - 1 Bursaspor
 18/07/2020 Akhisarspor 3 - 4 Ankara Keçiörengücü
 18/07/2020 Giresunspor 1 - 2 Altay
 18/07/2020 BB Erzurumspor 4 - 1 Ümraniyespor
 18/07/2020 Fatih Karagümrük 3 - 0 Adanaspor
 17/07/2020 Menemenspor 1 - 1 Altınordu
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/03/2020 Van Spor 2 - 1 Ergene Velimeşe
 15/03/2020 Bodrumspor 0 - 1 Bandırmaspor
 15/03/2020 Kardemir Karabükspor 0 - 1 Niğde Anadolu FK
 15/03/2020 Ergene Velimeşe 0 - 3 Tuzlaspor
 15/03/2020 Van Spor 0 - 1 Sakaryaspor
 15/03/2020 Sivas Belediyespor 0 - 3 Kastamonuspor
 15/03/2020 Kahramanmaraşspor 0 - 1 Kırşehir Belediyespor
 15/03/2020 Uşak Spor 3 - 0 Elazığspor
 14/03/2020 Etimesgut Belediyespor 1 - 2 Eyüpspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/03/2020 Artvin Hopaspor 0 - 1 Sultanbeyli Bld.
 18/03/2020 Yomraspor 1 - 0 Serik Belediyespor
 15/03/2020 Kızılcabölükspor 1 - 0 Erzin Spor
 15/03/2020 Manisaspor 0 - 4 68 Aksaray Belediyespor
 15/03/2020 Serik Belediyespor 0 - 0 Düzcespor
 15/03/2020 Sultanbeyli Bld. 2 - 2 Silivrispor
 15/03/2020 Çatalcaspor 1 - 1 24Erzincanspor
 15/03/2020 Tokatspor 1 - 2 1928 Bucaspor
 15/03/2020 Artvin Hopaspor 2 - 1 Çankaya FK
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
resmi ilanlar
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR

Web sitemize nasıl ulaştınız?


Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARŞİVİ
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI