Odalardan 15 Temmuz AçıklamasıOdalardan 15 Temmuz Açıklaması

 

 

Akhisar’da faaliyet gösteren esnaf oda başkanları ortak basın açıklaması yaparak 15 Temmuz darbe girişimin birinci yılında bir defa daha kınama mesajı verdi.

 

Akhisar esnaf odalarının ortak hizmet verdiği Ahmet Kayalı İşhanı hizmet binasında yapılan ortak basın açıklamasını oda başkanları adına Lokantacılar Odası Başkanı Adem Duman yaptı.

 

Duman yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Değerli Basın Mensupları; T.C. Devletinin birlik ve beraberliğini ve milletimizin serbest iradesi ile seçilmiş Cumhuriyet Hükümetimiz' ve demokratik rejimimizi açıkça tehdit eden, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen Darbe ve Devletimizi İşgal Girişimini, 15 Temmuz’un yıldönümünde yeniden en kuvvetli bir biçimde bir defa daha kınıyoruz.

 

Öte yandan, Manavlar ve Pazarcılar Odası Başkanı Mustafa Güral, bugün Cuma pazarında düzenlediği basın açıklamasında, 15 Temmuz darbe girişimcilerini kınadı ve Devletin, Milletin yanında olduklarına vurgu yaptı.  Mustafa Güral'ın açıklaması şöyle: 

''15 Temmuz akşamı yaşanan darbe kalkışmasının ardından şehit olan tüm şehitlerimizi Saygıyla minnetle anıyor Gazi olan vatan evlatlarımıza da Acil şifalar diliyorum. Darbe girişiminin karşısında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Milli İradeye sahip çıkıp, meydanlarımızı boş bırakmayarak Türk Milletinin yüceliğini bir kez daha kanıtlamış olduk. Bizlerde esnaflarımızı temsilen Milli İradenin arkasında olduğumuzu belirtiyor bu girişime destek veren her kim olduysa Türk Milleti adına kınıyorum.

15 Temmuz darbe girişimiyle Egemenliğin Kayıtsız Şartsız Millete ait olduğu demokrasinin bu ülkenin temel taşı olduğu, bu düzeni hiçbir iç ve dış kuvvetin yıkamayacağını bir kez daha kanıtlamış olduk.

Ahilik gelenek ve kültüründen gelen her zaman Devletinin ve Milletinin yanında yer alan Akhisar Manavlar ve Pazarcılar esnaf Odası kararlılıkla bu mücadelede Demokrasi Zaferinin yanında yer almıştır.

Ülkesine, devletine ve milletine sahip çıkan vatandaşlarımızın sokaklara ve meydanlara korkusuzca çıkarak, Demokrasi Nöbeti tutmaları ve Demokrasiye sahip çıkmaları bugün olduğu gibi geleceğimizin de en büyük teminatıdır.

Son olarak, Ülkemiz adına yaşanan bu olayın bir daha tekrarlanmamasını umut ediyor Allah Milletimizin yardımcısı olsun diyorum.'' 

Güral açıklamanın ardından şehitler için helva dağıttı.14 Temmuz 2017 Cuma 16:31

http://www.akhisaryorum.com/haber/odalardan-15-temmuz-aciklamasi-4629.html