Akhisarlı Şehidin Arkadaşlarından Anlamlı Ziyaret

Eylül ayında Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde PKK’lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Akhisarlı Ahmet Tezcan’ın silah arkadaşları aileyi ve şehidin mezarını ziyaret etti.

Akhisarlı Şehidin Arkadaşlarından Anlamlı Ziyaret

Geçen yıl Eylül ayında Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde PKK’lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Akhisarlı Ahmet Tezcan’ın silah arkadaşları aileyi ve şehidin mezarını ziyaret etti.

20 kişilik bir grup ile gelen Şehit Jandarma Er Ahmet Tezcan’ın silah arkadaşları teskerelerini alır almaz acılı aileyi ve arkadaşlarının Akhisar Yeni Mezarlıkta bulunan kabrini ziyaret ederek dualar okudu.

Aralarında kendisiyle birlikte çatışmaya katılan ve gazi olan Emre Yandık, Melih Aydın ve Murat Mahav’ında bulunduğu ziyarette önce Atatürk Mahallesindeki şehit evi ziyaret edildi. Şehit Ahmet Tezcan’ın anne ve babası oğullarının silah arkadaşlarını görünce gözyaşlarını tutamadı. Tezcan’ın anne ve babasıyla sohbet ettikten sonra Yasin-i Şerif okunarak dua edildi. Şehidin evindeki odasındaki yatağına “Kalbimizdesin Kardeşim Tendürek Dağı Çetenli Karakolu” yazılı tişört arkadaşları tarafından bırakıldı.

Daha sonra Şehit Ahmet Tezcan’ın Yeni Mezarlıktaki Garnizon Şehitliğinde bulunan kabrini ziyaret eden arkadaşları burada mezarının üzerine çiçek dikti. Ardından hep birlikte komando marşını okuduktan sonra dualar ettiler.17 Şubat 2017 Cuma 09:22

http://www.akhisaryorum.com/haber/akhisarli-sehidin-arkadaslarindan-anlamli-ziyaret-4035.html